FTD LT klasteriui antrą kartą paeiliui suteikiama „Cluster Management Excellence BRONZE” žyma

Klasteriui FTD LT suteikto 2024 m. „Cluster Management Excellence BRONZE” ženklo sertifikatas

Europos klasterių sekretoriatas (ESCA) už klasterio valdymo tobulėjimą ir teigiamus veiklos rezultatus klasteriui “Food Technologies Digitalization LT“ antrą kartą paeiliui suteikė „Cluster Management Excellence BRONZE” ženklą.

Europos klasterių analizės sekretoriatas (ESCA), patvirtindamas savo tvirtą įsipareigojimą diegti inovacijas ir siekti meistriškumo, dar kartą suteikė prestižinį klasterių valdymo meistriškumo BRONZE ženklą klasteriui „Food Technologies Digitalization LT” (FTD LT). Tai jau antras kartas iš eilės, kai „FTD LT” pripažįstamas už išskirtinį klasterio valdymą ir veiklos rezultatus. Pirmą kartą bronzinę klasterių valdymo meistriškumo žymą klasteris „FTD LT” gavo 2022 metais.

FTD LT, žymus maisto technologijų sektoriaus skaitmeninimo srities dalyvis, pademonstravo neprilygstamą atsidavimą mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) iniciatyvoms, infrastruktūros gerinimui, komercializavimo pastangoms ir kokybės standartų diegimui. Daugialypis klasterio požiūris apima įvairią veiklą, kuria siekiama skatinti klasterio narių augimą ir konkurencingumą.

FTD LT tikslų esmė – skaitmeninių technologijų integravimas į maisto inžinerijos procesus, kartu su strateginiu dėmesiu gamybai stiprinti, eksporto rinkoms plėsti ir narių profesiniam tobulėjimui skatinti. Teikdamas pirmenybę pažangiausių naujovių diegimui ir laikydamasis tarptautinių kokybės standartų, klasteris yra pasirengęs inicijuoti permainingus pokyčius pramonėje.

Savo nariams „FTD LT” taip pat teikia platų paslaugų paketą, pradedant galimybių rinkoje paieška ir konsultacijomis dėl finansinių priemonių, baigiant ekspertų patarimais inovacijų ir technologijų srityse. Bendradarbiavimo projektais, specializuotais mokymais ir aktyviu dalyvavimu parodose bei verslo renginiuose klasteris stengiasi suteikti savo nariams daugiau galimybių ir didinti jų žinomumą pasaulyje.

Klasterio narių konsorciumo projektas – „EXPO FTD LT”

Naujai suformuota klasterio narių grupė (AB Astra LT,  UAB „Aumega”, UAB „Aksonas”, UAB „Nordic Stainless Steel Tanks LT“, MB „Išmanūs inžineriniai sprendimai”, UAB „Termosnaigė ir ko”) ėmėsi vykdyti ambicingą projektą „FTD LT klasterio eksporto rinkų plėtra ir tarptautiškumo stiprinimas – EXPO FTD LT”. Projektas yra skirtas horizontaliajai ir vertikaliajai skaitmeninimo integracijai maisto sektoriuje stiprinti, aiškiai orientuojantis į aukštos pridėtinės vertės skaitmeninių produktų, skirtų maisto pramonei, gamybos ir eksporto skatinimą. Projektu siekiama sukurti pagrindą klasterio narių tarptautiniam konkurencingumui didinti ir maisto gamybos technologiniam skaitmeninimui plėtoti. Remdamasis tarptautinės plėtros ir rinkos diversifikavimo vizija, klasteris yra pasirengęs pasinaudoti savo narių ištekliais ir patirtimi, kad pasiektų unikalią sėkmę tarptautinėje rinkoje.

„FTD LT” pakartotinis klasterio valdymo kompetencijos BRONZE ženklo suteikimas pabrėžia tvirtą klasterio įsipareigojimą diegti naujoves, bendradarbiauti ir siekti tarptautinio konkurencingumo. Klasteriui pradėjus naujausią savo veiklą, susijusią su projektu „EXPO FTD LT”, yra pasirengta naujam transformacinio augimo ir poveikio skaitmeninių maisto technologijų srityje etapui.

Projektas „FTD LT klasterio eksporto rinkų plėtra ir tarptautiškumo stiprinimas” įgyvendinamas pagal 2021-2027 m. Europos Sąjungos fondų priemonę „Progress”, 2022-2030 m. plėtros programą.

Parašykite komentarą